Vural KAYA

Vural KAYA

Vural KAYA

 

1975 yılında Konya'da doğdu. İlahiyat okudu. 2007 yılında "Cahit Zarifoğlu'nun Çocuk Kitaplarında Temel Değerler konulu çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. İlk şiirini 1995'te yayınladı.[2] Hece, Dergah, Kaşgar, Kırklar, Kırknar, Kökler, Karagöz, Mahalle Mektebi, Edebi Pankart, Milli Gazete, Yeni Şafak Kitap gibi dergi ve gazetelerde şiir ve eleştiri yazılarını yayınladı. Bumerang Kültür Sanat dergisi ve Turnusol Edebiyat dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı.

Şiir eleştiri yazıları yanı sıra çocuk edebiyatı alanında da eserleri olan Kaya, Diyanet Çocuk ve Konya Çocuk gibi çocuk dergilerinin de yayın koordinatörlüğünü yaptı. Ülke çapında kırk yaş altı şairlere verilen "Zemçi Çetinkaya Şiir Ödülü"nün kurucusu ve organizatörüdür. Gençlik ve Spor Bakanlığında Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Beyaz Bulut Dergisi şiir editörlüğü, Konya Çocuk ve Çocuk Su dergilerinin de editörlüğü görevini yürütmektedir.

TYB üyesi olup, Safahat Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevine de ayrıca devam etmektedir. Evli ve çocuk babası olan Şair Yazar Vural Kaya, çeşitli kültür etkinlikleri ve organizasyonlarıyla da tanınmaktadır.

ÖĞRETİM YILI-DÖNEMİ
PROGRAM
DERS
KURS MERKEZİ
SINIF