Salih UYSAL

Salih UYSAL

Salih UYSAL

1971 Konya-Çumra doğumlu. İlkokuldan sonra orta ve lise eğitimini Çumra İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

1998 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladı. 1998-2000 Yılları arasında KEŞAŞ’a bağlı özel Ankara Aziziye kolejinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ve yurt idareciliği görevinde bulundu. Okulun ilköğretim kısmı 28 Şubat sürecinde kapatılmasının ardından almış olduğu sınıf öğretmenliği sertifikası ile MEB’e başvurdu. Şanlıurfa/Harran ilçesi Bellitaş Köyü’nde 2000-2006 yılları arasında Müdür yetkili Öğretmen olarak görev yaptı.
 2007-2008 yıllarında Konya-Güneysınır Halk Eğitim Müdürü olarak kısa süreliğine görev yaptıktan sonra yurt dışı öğretmenliği sınavını kazanarak 2008-2013 yılları arasında Suudi Arabistan MEB Riyad Uluslar arası Türk Okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. Yurtdışı görevi dönüşünde Konya-Karatay Müslime Ali Yaman ilkokulunda görev yaparken 2014 yılında branş değişikliği ile Karatay/ Dr. Ali Rıza Bahadır Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Meslek Dersleri Öğretmeni olarak atandı.
2014 yılından itibaren Konya’nın tek Arapça hazırlık sınıflı proje okulu olan Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesinde Arapça dil koordinatörü olarak görevlendirilmekte. Bu esnada iki defa Sudan / Hartum’a proje kapsamında dil eğitimi çalışmalarının koordinesini  okul idaresi ile birlikte yürüttü. Her iki projede de yaklaşık ikişer ay süre ile öğrencilerin dil eğitimi ve sosyal kültürel etkinliklerine rehberlik yaptı.

ÖĞRETİM YILI-DÖNEMİ
PROGRAM
DERS
KURS MERKEZİ
SINIF