Abdurrahman SAVAŞ

Abdurrahman SAVAŞ

Doç. Dr. Abdurrahman SAVAŞ

1972 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1995 yılında avukatlık stajını tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Roma Hukuku Anabilim Dalı asistanı olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl “Roma ve Türk Hukukunda Vekalet Akdi” isimli yüksek lisansını, 2005 yılında da “İnternet Ortamında Yapılan Sözleşmeler ve Bunların Hukuki Sonuçları” isimli Doktora tezini tamamladı. 2006 yılında SÜ Hukuk Fakültesi Roma Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi ve bir süre sonra başkanı oldu. 2010 yılında SÜ Hukuk Fak. Adalet Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 2011 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Roma Hukuku derslerini yürüttü. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Roma Hukuku ABD Başkanı olarak göreve başladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fak. Adalet Meslek Yüksekokuluna Müdür Yardımcısı olarak atandı. Roma Hukuku, Bilişim Hukuku, Medeni Hukuk ve İslam Hukuku alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

İslam ve Türk Hukukunda Evlenmenin Hükümsüzlüğü, Hitit Roma İslam ve Yahudi Hukukları Üzerine Mukayeseli Bir Çalışma, İnternet Bankacılığında Tarafların Yükümlülükleri, Elektronik Vasiyetname, Tarihten Günümüze Komşuluk Hukuku diğer çalışmalarından bazılarıdır.

İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Abdurrahman Savaş evli ve üç çocuk babasıdır.

ÖĞRETİM YILI-DÖNEMİ
PROGRAM
DERS
KURS MERKEZİ
SINIF
09.10.2023 - 31.01.2024 / Güz 12 Levhadan 12 Terabyte Hukukun Dijitalleşmesi 12 Levhadan 12 Terabyte Hukukun Dijitalleşmesi İLHAM ONLINE 12 Levhadan 12 Terabyte Hukukun Dijitalleşmesi Ders Detayı