Ali ÖGE

Ali ÖGE

Doç. Dr. Ali ÖGE

 

1973 Yılında Konya'da doğdu. Şems-i Tebrizi Camiinde tamamladığı hafızlık ve " aşere-takrib" eğitiminin ardından Konya İmam Hatip Lisesini 1994 yılında bitirdi. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1998'de mezun oldu.

1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu imtihanı kazanarak İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1998–2000 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Konya'da bulunan Selçuk Eğitim Merkezi'ni başarıyla tamamladı. Kurul kararıyla Elazığ Harput Eğitim merkezine öğretmen olarak tayin edildi. Vaizlik görevinde de bulunan Ali Öge, 16.08.2011 tarihinde Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine "Kur'an- Kerim Okuma ve Kıraat Ana Bilim Dalı"na yardımcı doçent olarak atandı. 22.03.2017 tarihinde doçent oldu.

 Mehir bülteni'nin editörlüğünü ve Makâlât isimli derginin yazı işleri müdürlüklerini yaptı. Konya İl Müftülüğü tarafından çıkarılan dergilerin editörlüklerinde ve yayın kurullarında görev aldı. 2000 yılı itibariyle haftalık televizyon ve radyo programlarına katılmaktadır. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Yayımlanmış kitap ve makaleleri mevcuttur. Hali hazırda Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 

 

ÖĞRETİM YILI-DÖNEMİ
PROGRAM
DERS
KURS MERKEZİ
SINIF