İLHAM’dan Bir Yenilik Daha- İLHAM İhtisas

02.10.2017

TİMAV (Türkiye İmam Hatipliler Vakfı) bünyesinde kurulan İLHAM (İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi), faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.
Yedince senesine giren İLHAM Okumaları programı ve faaliyetlerine, geçen sene başlanan İslam Düşüncesi Okulu'nun yanı sıra, çalışmalarına bu sene başlanılan İLHAM İhtisas programını öğrencilerimize duyurmaktan ötürü mutluluk duyarız.
 
İLHAM İhtisas genel başlığında, lisans ve lisansüstü öğrencilerine, belirlenmiş alanlarda dersler verilmesi planlanmaktadır. İhtisas okumaları, TİMAV’ın genel merkez binasında ve Selçuklu Belediyesi Bosna Talha Bayrakçı Gençlik Merkezinde gerçekleştirilecektir. Bu okuma gruplarına her aşamadan öğrenci kabul edilmekle birlikte daha çok lisans son sınıf öğrencileri ile lisansüstü öğrencilere ağırlık verilecektir. İlgili alanda öğrencilerin yoğun bilgi ve tecrübe kazanmaları hedeflenmektedir. Böylece öğrencilerin o alanda uzmanlaşmasına katkı sunulacaktır. Program, ilgili konu başlığı altında 8 hafta sürmektedir. Dersler, alanın uzmanı bir ya da iki öğretim elemanı ile gerçekleştirilecektir.