İLHAM'A NASIL BAŞVURULUR? İKİNCİ BİR PROGRAMA NASIL BAŞVURULUR?

17.02.2020

İLHAM’a www.ilham.gen.tr internet adresinden başvurmanız gerekmektedir. Sitede “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde giriniz ve bir profil oluşturunuz. Bu esnada profilinizde sizden istenen bilgileri doğru doldurmayı unutmayınız. Daha önce kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizin tekrar kayıt yaptırmasına gerek yoktur. Kayıt olma işleminden sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan ekranda belirlediğiniz mail ve şifrenizi girdikten sonra “Üyelik Türü” olarak “Katılımcı” seçeneğini seçerek giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra profilinizde sizden istenen diğer bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra ANASAYFA'ya geçiniz. Ardından sitede anasayfada bulunan “İLHAM” başlığından başvurmak istediğiniz seminer programına tıklayınız. Açılan sayfada başvurmak istediğiniz programı(Her bir programda verilecek olan dersler, ders içerikleri ve o dersi işleyecek hoca isimleri görünmektedir) açınız. Önbaşvurunuzu ekranda bulunan ve size uygun olan Kurs Merkezinizi seçerek daha sonra "Programa Ön Kayıt Oluştur" seçeneğine tıklayarak tamamlayınız. Kurs merkezimiz TİMAV Genel Merkezi’dir.
 
 
Not: Programları uyan ve her iki gruba da başvuru yapmak isteyen öğrencilerimiz ilk tercihlerini sistem üzerinden yapıp ikinci başvurularını  mesai saatleri içerisinde (Pazar hariç 09.30- 18.00) TİMAV Genel Merkezi'ne gelerek ya da (332) 350 07 96 telefon numarasını arayarak bizzat yapmaları gerekmektedir.
  
Derslerimiz 7 hafta süreceğinden iki hafta devamsızlık yapma hakkınız bulunmaktadır.
 
 
 
Ön kayıt başvurusunu yapan öğrencilerimiz 29 Şubat 2020 Cumartesi  günü mülakata çağrılacaklardır. Mülakat yeri ve saati kısa mesaj yoluyla öğrencilerimize bildirilecektir. Mülakatı başarıyla geçtiğiniz taktirde İLHAM’a kesin kaydınız yapılacaktır.
-Profilinizde sizden istenilen bilgileri doldurmadığınız taktirde başvuru yapamazsınız. Eğitim bilgisi de güncellenmesi zorunlu olan alanlardan biridir.
-Sitemizden kayıt olup giriş yapmanıza rağmen, seminer programlarından herhangi birine ön başvuru yapmadığınız takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
-Mobil girişlerden kayıt sorunu ortaya çıkabilmektedir. Kayıtların bilgisayar üzerinden yapılması tavsiye edilir.
Kayıt esnasında problem yaşıyorsanız 09.30- 18.00 saatleri içerisinde (332) 350 07 96 nolu telefon numarasını arayarak yardım isteyiniz.
 
 
 
ÖNEMLİ TARİHLER
17 Şubat – 19 Şubat 2020                                            : Üniversitelere Afiş Dağıtımı
17 Şubat – 26 Şubat 2020                                            : İLHAM Başvuru
29 Şubat 2020 Cumartesi                                            : Mülakat
4 Mart 2020 Çarşamba                                                 : İLHAM’a Kabul Edilen Öğrencilerin İlanı