İLHAM'A NASIL BAŞVURULUR

08.10.2021

İLHAM’a www.ilham.gen.tr internet adresinden başvurmanız gerekmektedir. Sitede “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde giriniz ve bir profil oluşturunuz. Bu esnada profilinizde sizden istenen bilgileri doğru doldurmayı unutmayınız. Daha önce kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizin tekrar kayıt yaptırmasına gerek yoktur. Kayıt olma işleminden sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan ekranda belirlediğiniz mail ve şifrenizi girdikten sonra “Üyelik Türü” olarak “Katılımcı” seçeneğini seçerek giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra profilinizde sizden istenen diğer bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra ANASAYFA'ya geçiniz. Ardından sitede anasayfada bulunan “İLHAM” başlığından başvurmak istediğiniz seminer programına tıklayınız. Açılan sayfada başvurmak istediğiniz programı(Her bir programda verilecek olan dersler, ders içerikleri ve o dersi işleyecek hoca isimleri görünmektedir) açınız. Önbaşvurunuzu ekranda bulunan ve size uygun olan Kurs Merkezinizi seçerek daha sonra "Programa Ön Kayıt Oluştur" seçeneğine tıklayarak tamamlayınız.

-Profilinizde sizden istenilen bilgileri doldurmadığınız taktirde başvuru yapamazsınız. Eğitim bilgisi de güncellenmesi zorunlu olan alanlardan biridir.

-Sitemizden kayıt olup giriş yapmanıza rağmen, seminer programlarından herhangi birine ön başvuru yapmadığınız takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. 

-Mobil girişlerden kayıt sorunu ortaya çıkabilmektedir. Kayıtların bilgisayar üzerinden yapılması tavsiye edilir.


Kayıt esnasında problem yaşıyorsanız  0332 350 07 96 nolu telefon numarasını arayarak yardım alabilirsiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER
İLHAM Başvuru:                                                   : 8 EKİM – 20 EKİM 2021
İLHAM’a Kabul Edilen Öğrencilerin İlanı:           : 21 EKİM 2021 
İlk Ders                                                                  : 23 EKİM 2021