2018-2019 İLHAM'A NASIL BAŞVURULUR?

02.10.2018

İLHAM’a www.ilham.gen.tr internet adresinden başvurmanız gerekmektedir. Sitede “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde giriniz ve bir profil oluşturunuz. Bu esnada profilinizde sizden istenen bilgileri doğru doldurmayı unutmayınız. Daha önce kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizin tekrar kayıt yaptırmasına gerek yoktur. Kayıt olma işleminden sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan ekranda belirlediğiniz mail ve şifrenizi girdikten sonra “Üyelik Türü” olarak “Katılımcı” seçeneğini seçerek giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra profilinizde sizden istenen diğer bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra ANASAYFA'ya geçiniz. Ardından sitede anasayfada bulunan “İLHAM” başlığından başvurmak istediğiniz seminer programına tıklayınız. Açılan sayfada başvurmak istediğiniz programı(Her bir programda verilecek olan dersler, ders içerikleri ve o dersi işleyecek hoca isimleri görünmektedir) açınız. Önbaşvurunuzu ekranda bulunan ve size uygun olan Kurs Merkezinizi seçerek daha sonra "Programa Ön Kayıt Oluştur" seçeneğine tıklayarak tamamlayınız. Kurs merkezlerimiz TİMAV Genel Merkezi(MERKEZ), Selçuklu Belediyesi Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi(BOSNA) ve Karaman Merkezi (KARAMAN)  olmak üzere üç merkezdedir.
 
Ön kayıt başvurusunu yapan öğrencilerimiz 13 Ekim Cumartesi günü mülakata çağrılacaklardır. Mülakat yeri ve saati kısa mesaj yoluyla öğrencilerimize bildirilecektir. Mülakatı başarıyla geçtiğiniz taktirde İLHAM’a kesin kaydınız yapılacaktır.
-Profilinizde sizden istenilen bilgileri doldurmadığınız taktirde başvuru yapamazsınız. Eğitim bilgisi de güncellenmesi zorunlu olan alanlardan biridir.
-Sitemizden kayıt olup giriş yapmanıza rağmen, seminer programlarından herhangi birine ön başvuru yapmadığınız takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
-Mobil girişlerden kayıt sorunu ortaya çıkabilmektedir. Kayıtların bilgisayar üzerinden yapılması tavsiye edilir.
Kayıt esnasında problem yaşıyorsanız 09.30- 18.00 saatleri içerisinde 350 07 96 nolu telefon numarasını arayarak yardım isteyiniz.
 
ÖNEMLİ TARİHLER
01-10 Ekim 2018                             : İLHAM Başvuru
13 Ekim 2018 Cumartesi               : Mülakat
17 Ekim 2018 Çarşamba               : İLHAM’a Kabul Edilen Öğrencilerin İlanı
21 Ekim 2018 Pazar                       : Açılış Semineri